sport vesti temerin titel zabalj

Екипа Пет пријатеља другa у Новом Бечеју

Препоручите пријатељима

ТЕМЕРИН: Већина спортиста из општине Темерин су и даље на одмору. Прве су у недељу стартовале рукометашице Темерина, два дана касније РК Младост ТСК. У недељу поподне у Темерину ће бити одигран међународни турнир рукометашица. Од 14,30 састају се Пролетер (Зрењанин) – Сегедин, 16,30 ЖРК Темерин – Пролетер, а у 18,30 почеће сусрет Темерина и Сегедина. Фудбалери Слоге и ТСК-а прву прозивку имаће у недељу у 11 часова на стадиону у Месној заједници Старо Ђурђево, односно у Темерину.

Првенствену паузу многи фудбалери искористили су са учешће на турнирима у малом фудбалу у Темерину и околним градовима. Екипа Пет пријатеља је освојила друго место на Хуманитарном турниру у Темерину, четврто место на Дневниковом турниру у Новом Саду. Темеринци, предвођени капитеном Слоге Немањом Миљановићем освојили су друго место и на турниру у Новом Бечеју. Сада је већ извесно, прави су познаваоци малог фудбала, али им недостаје искуство. У Новом Бечеју су поражени од екипе Моторфлекс из Бечеја (4:2), за коју су играли садашњи и ранији играчи ФК Младост из Бачког Јарка:

Драган Лолић, Борко Павловић, Далибор и Мирко Иванић, Предраг Росић, Горан Жигић, Зоран Зукић, Зоран Малић, Предраг Мијић, Драган Мандић и Чедо Томчић. Првопласирана екипа је добила пехар и 200 хиљада динара, другопласирани тим Пет пријатеља 80 хиљада динара. Најбољи играч турнира био је Зоран Зукић, иначе фудбалер темеринске Слоге.