Мени на врху стране
Почетна / Вести / Култура / Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017
Испловила десета регата Воде Војводине Петогодишњица рада Музеја жртава рације у Чуругу Одржан Дан мађарске кухиње у Тителу Реконструкција пруге Нови Сад-Зрењанин готова до септембра Дан добровољних давалаца крви у Тителу У библиотеци у Тителу представљена књига Андрић, Црњански, Пекић у библиотеци у Тителу Карате турнир Тителски победник окупио 200 такмичара Усвојен завршни рачун буџета општине Тител за прошлу годину Маријa Савин у библиотеци у Тителу 12. филмска Турнеја Слободне зоне у Жабљу Радојевић и Недимовић обишли ново постројење за биогас на фарми Global Seed Чуруг Дан мађарске кухиње Тител 2018 Трибинa Србија између Русије и Америке Тител домаћин интернационалног карате турнира Путописно вече са Маријом Савин у библиотеци у Тителу У Општини Тител додељени уговори удружењима, црквама и верским заједницама Одржана манифестација Покажи да ти и ја покажем Ученици средње школе из Титела у Грчкој Тител и Лок без струје 27. маја Искључења струје 26. маја Жабаљ, Чуруг, Госпођинци, Ђурђево, Шајкаш, Вилово, Мошорин и Гардиновци Покажи да ти и ја покажем осми пут у Тителу Награђен полицајац и додељен аутомобил полицији у Жабљу Одржана свечана додела награда на 16 Смотри ћириличке писмености Шеснаеста Смотрa ћириличке писмености Репрезентација кајакаша у Чуругу Пoтписaн Угoвoр o дoдeли 1.000.000 динара општини Тител Мошорин – освештана спомен плоча посвећена српским војницима страдалим у српској буни 1849. године Aкциja дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Tитeлу, Чуругу и Жабљу Медаље са Шкoлске олимпиjaде за Кaрaтe клуб Бoрaц 021 Златна медаља за Пољопривредно газдинство Радишић из Чуруга Ноћ музеја у Тителу Изложба Густав Климт – претеча модерне Одржан Први сајам за пензионере Радмила Тубић пласирала се на Републичко такмичење из географије и српског језика Мошорин Ликовнa колонијa 100 година од присаједињења Војводине Србији Ноћ музеја у Чуругу 2018 Мошорин – Духовне свечаности Упозорење пчеларима у Тителу Одржан радни састанак на тему Положај ромске заједнице у општини Тител Тител – Спасовданска литија 2018 Завршена 44. Песничка штафета Чурушка слава Спасовдан 2018 Чуруг Ноћ музеја 2018 Тител Ноћ музеја 2018 Први сајам за пензионере у Жабљу Скупштина удружења Спорт за све Отворен 85. пољопривредни сајам у Новом Саду Oбележена 170. годишњица Мајске скупштине у Сремским Карловцима 9. Туристички форум на Палићу Музеји за 10 – највећа музејска национална манифестација Трећи сточарски дани У Тителу обeлeжeн Дaн пoбeдe нaд фaшизмoм Цане Партибрејкерс одржао предавање новосадским студентима Посета Црвеном крсту Тител и породици Крстић Марковдан у Локу Туристичкa организација општине Жабаљ на Сајму туризма у Лукавцу Хуманитарни концерт у Вилову Првомајски турнир у фудбалу у Чуругу Чуруг у знаку дечије радости Оглашавање опасног подручја Обавештење пчеларима Општини Тител додељена средства за два пројекта у комуналној области Конституисан Одбор за обележавање стогодишњице присаједињења Војводине Краљевини Србији Љубица Арсић гостовала у тителској библиотеци Агапе – Светосавље као филозофија живота од Аве Јустина Поповића Очишћена Главна улица у Тителу за Дан планете Сутра се чисти Главна улица у Тителу Одржан шести Сајам хортикултуре у Госпођинцима Прва утакмица тителских рукометаша на новом терену Десетa, јубиларнa регатa Воде војводине Године подвига и славе 1848-1918-2018 Општина Жабаљ иницијатор излета за пензионере Дечија забавна олимпијада у Чуругу Сајам хортикултуре у Госпођинцима Пети сајам туризма у СТШ Милева Марић у Тителу Значајна улагања у општину Тител Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић данас у посети општини Тител Чворак Представници амбасаде Руске федерације и Руског дома гости Титела Aкциje дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Moшoрину и Шajкaшу Обележен Светски дан Рома Трибина и фото изложба у четвртак у Галерији библиотеке у Тителу Вече посвећено Исидору Бајићу Посета руских дипломата и привредника Тителу Одржано школско такмичење Шта знаш о саобраћају Априли-ли-ли у Гардиновцима Три бронзе за карате клуб Борац 021 Шајкаш на турниру Bushido open Карате клуб Црни појас Тител донео прегршт медаља из Суботице Конкурс за пријем 200 нових радника у производном погону Положен камен темељац за изградњу погона за прераду поврћа у Госпођинцима Ватромет за шампионке Одржана Годишња скупштина Спортског савеза општине Тител Кошаркашице ОШ Светозар Милетић Тител првакиње на Републичком школском такмичењу Отворена изложба слика – пастела проф. др Милорада Жикића Школама у походе: Основци одушевили рецитовањем Уручени уговори представницима културних друштава Основци општине Жабаљ посетили Музеј Војводине и поставку изложбе Чуруг на удару империја Роман Четири лудила представљен Титељанима Изложба слика – пастела проф. др Милорад Жикић Aкциja дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Гaрдинoвцимa Нови председник Меморијалног друштва Рација 1942 у Чуругу

Култура, Манифестације, Тител

Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

Препоручите пријатељима
  • 5
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    5
    Shares

Резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

ПИСМЕНИ ЗАДАЦИ

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (3-4.разред)

1. Mурис Даутовић, ОШ „Светозар Марковић“ Бродарево, учитељица Азра Хењаш

2. Милица Јовановић, ОШ „Никола Тесла“ Београд (Раковица), учитељица Данијела Радојковић

3. Николина Петровић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Бранислава Томић

Дипломе: Лука Петаков, ОШ „Светозар Милетић“ Лок, учитељица Мирослава Цветковић и Дуња Дембицки, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска, учитељица Јагода Илић

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Александра Радојчин, ОШ „ Ђура Јакшић“ Перлез, наставница Слађана Бошковић

2. Лазар Кнежевић, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Сремска Каменица, наставница Нера Рикић

3. Ања Павлица, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, наставница Драгана Томић

3. Јована Кузманов, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад, наставница Кармен Туцић-Арсић

Старији узраст ( 7-8.разред)

1. Тара Зечевић, ОШ „ Вера Благојевић“ Бања Ковиљача, наставник Д. Добрић

2. Валентина Михњак, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Ђурђево, наставница Данијела Самарџија

2. Светозар Бубало, ОШ „Петар Кочић“ Инђија, наставница Наташа Косановић

3. Љyбица Џамбас, ОШ „ Светозар Милетић“ Лок, наставница Јасмина Пешић-Петаков

Најлепши рукопис

1. Василије Бранков, ОШ „Свети Сава“ Стајићево, наставница Татјана Милутинов

2. Душица Валентировић, ОШ „Бранко Радичевић“ Шид, наставница Ивана Марковић

3. Јана Шћепановић, ОШ „Алекса Шантић“ Сечањ, наставница Наташа Барбулов

Школски писмени задаци – бугарски језик

Млађи узраст(3-4.разред)

1. Марија Бошковић, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

2. Вања Владимиров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

3. Нина Наков, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Наталија Рангелов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

2. Ивана Мадов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

3. Лана Колев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

Старији узраст (7-8 разред )

1. Катарина Златанов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

2. Дарија Ђошев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

3. Георгина Гогов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Албена Котев

Школски писмени задаци – македонски језик

1. Сташа Спасов, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

2. Лана Кухарик, ОУ „ Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

3. Илија Влајкиновски, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука,наставница Лилијана Лазареска

Школски писмени задатак – русински језик

Младши возрост (3. и 4. класа)

1. Кристиян Будински, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

2. Ксения Вереш, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

Штреднї возрост (5. и 6. класа)

1. Анастазия Надь, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

2. Милица Малинович, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш

3. Катарина Недич, ОШ „Петро КузмякРуски Керестур, наставнїца Снежана Шанта

Старши возрост (7. и 8. класа)

1. Александра Русковски, ОШ „ Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

2. Михайло Рацпети, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

3. Мануела Кучмаш, ОШ „Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

Найлєпши состав написани по руски

Марина Надь, ОШ „Петро Кузмяк, Руски Керестур: „Нє дзеци зме вецей” професорка Ксения Шовш

НAЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за основне школе)

Дуња Вићентијевић, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, наставница Снежана Стојановић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (1 – 2. разред)

1. Габриела Вучинац, Пољопривредна школа Бач, професорка Зорица Суботић

2. Никола Плачкић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

3. Никола Јерковић, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Старији узраст (3 – 4. разред)

1. Невена Радованлија, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

2. Јована Јочић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

3. Ана Дракул, Медицинска школа „7. април“ Нови Сад, професорка Љиљана Вицо

Најлепши рукопис

1. Матија Поповић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

2. Валентин Врховац, Угоститељско-трговинско-туристичка школа Бања Лука, Р Српска, професорка Оливера Лакић

3. Уна Угарчина, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Школски писмени задатак –русински језик

1. Мартина Афич, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

2. Дорис Бучко, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

3. Ґабриєла Хома, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

НАЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за средње школе)

Анамарија Божиновски, Гимназија“Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

ЋИРИЛИЧКА КАЛИГРАФИЈА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Млађи узраст (1-4. разред)

Иницијал

1. Никола Драшковић, ОШ „Свети Кирило и Меторије“ Нови Сад, учитељица Јелена Шаровић

2. Сара Перовић, ОШ „Коста Трифковић“ Нови Сад, учитељица Даниела Ивков

3. Алекса Матејин, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Александра Матејић

Монограм

1. Жаклина Андрић, ОШ „Прота Матеја Ненадовић“ Бранковина, Котешица, учитељица Катарина Јанковић

2. Ана Грујић, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска

3. Сара Стаменковић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Јелка Маринковић

Диплома:

Дарија Вучетић, ОШ „Стеван Јаковљевић“ Параћин, учитељица Силвана Димитријевић

Традиционално писмо

1. Огњен Станојевић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Смиља Миленовић

2. Вида Ђурановић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Стоја Тривуновић

3. Мила Војновић, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

Старији узраст (5-8. разред)

Иницијал

1. Јелена Мудри, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

2. Дарко Провчи, ОШ „Петро Кузмјак“ Руски Крстур, наставник Александра Медеши

3. Александра Дракић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Данијела Вимић

Диплома: Андреа Мушицки, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

Монограм

1.Јелисавета Војиновић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Анастасија Вукановић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Даниела Вимић

3. Тијана Петровић, ОШ„Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

3. Јована Пилић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, наставник Светлана Ђурђевић

Традиционално писмо

1. Адријана Жижак, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Алексеј Сорак, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, Гардиновци, наставник Стево Диклић

3. Маша Иванов, ОШ.„Светозар Милетић“ Тител, наставник Стево Диклић

Диплома:

Теодора Аврамовић, ОШ „Краљ Петар Први“ Ниш, наставник Снежана Савић

Вукашин Драгић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

Ликовна креација

1. Николина Јелача, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

2. Анастазија Бакус, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Иницијал и монограм

1. Маја Јекић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

2. Срђан Марчета, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Теодора Митровић, Гимназија „Стеван Лузић“ Рума, професор Анђелка Стојановић

Традиционално писмо

1. Александра Марковић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Викторија Грбић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Анамарија Божиновски, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професор Гордана Павловић

3.Зорана Петровић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

Калиграфска креација

1. Маша Костадиновић, ЕШ „Нада Димић“ Земун, ментор Снежана Обрадовић

Ликовна креација

1. Марија Лонић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Василије Павлов, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

3. Сања Маршић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

СРЕДЊЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ

Иницијал

1. Нађа Настосијевић, Уметничка школа Ниш

2. Анита Илић, Школа за текстил и дизајн Лесковац, ментор Ана Ванушић

3. Невена Ристић, Уметничка школа Ниш, наставник Данијела Давидовић

Традиционално писмо

1. Марина Николић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

2. Ана Мартиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

3. Андријана Ристић, Уметничка школа Ниш, наставница Данијела Давидовић

3.Јелена Веселиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

Ликовна креација

Марта Крстић, Ликовна група „Ми“ Ниш, ментор Мирјана Раковић

Извор: bibliotekastojantrumic.org.rs

Objavi komentar