Мени на врху стране
Почетна / Вести / Култура / Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017
Додељена средстава удружењима грађана, црквама и верским заједницама СТШ Милева Марић прикључила се акцији прикупљања хуманитарне помоћи Одржан хуманитарни концерт За Николу Станишића – Дригу Позив за подношење понуде за јавну набавку – Радови на одржавању локалних путева Потписан уговор за набавку медицинских апарата Пoчeлa рeaлизaциja прojeктa Нaучи, пoлoжи, пoмoзи Параолимпијци почели припреме за Светско првенство у стрељаштву Дом здравља Тител – траже се решења за нагомилане проблеме Курсеви и обуке за чланове библиотеке Позив за предлагање кандидата за Новембарску награду Општине Тител Јавни позив за регресирање превоза студената у међуградском саобраћају Свечани пријем ђака првака Завршени радови на санацији и адаптацији зграде амбуланте у Мошорину Oпштина Жабаљ организовала одлазак на 52. Кочићев збор Делегација општине Жабаљ посетилa Доњи Вакуф Турнир у одбојци на песку Завршене Великогоспојинске свечаности Дан сточара на Крчединској ади Дечји карневал на Великогоспојинским свечаностима Уручени уговори за (су)финансирање пројеката из културе и уметности Отворeна изложба – Надежда Петровић: с обе стране објектива Нађа Недељков – интервју Представљена нова књига Петра Жебељана – Држи ме неиздрж Продужено радно време угоститељских објеката – Великогоспојинске свечаности у Тителу Свечано отварање изложбе Надежда Петровић: с обе стране објектива Одржано предавање Хероји у окупираном Београду Вечерас предавање проф. др Миливоје Ненин у СТШ Милева Марић Објављен Конкурс намењен удружењима грађана, црквама и верским заједницама Фестивал певања – Да се не заборави У Тителу одржан шаховски турнир Вечерас пројекција филма Беле роде моје равнице Екипа општине Жабаљ учествовала на турниру пријатељства у Лепосавићу Хладњача за одлагање анималног отпада до лета идуће године Котлић под Тителским брегом – најбољу чорбу скувао Јанко Пинћер Вeликoгoспojинскe свeчaнoсти Tитeл 2017 У сусрет манифестацији Котлић под Тителским брегом 2017 Госпођиначка слава 2017 Жабаљ после суше: Опростите нам порез Суша најгора у средњем Банату, Жабљу, Тителу, Србобрану и Бечеју Ловачка гулашијада Ђурђево 2017 Мото скуп Госпођинци 2017 – Атомско склониште уживо Почело пријављивање за Котлић под Тителским брегом 2017 Воде у Тителу тренутно има, али до када У Тителу представљена књига Ђорђа Рандеља Патријарх Павле, светац којег смо познавали Представљање књиге Патријарх Павле, светац којег смо познавали У Тителу свечано отворена WiFi зона бесплатног интернета Рестрикције воде у Тителу, Локу и Гардиновцима Радови на државном путу I Б реда број 12, код места Жабаљ (Шајкаш) Цело насељено место Тител без воде 03.08.2017. од 21 до 06 часова наредног дана Ликовна колонија под називом Сусрет код Боднарова У припреми изложба Чуруг – 20 година археолошких истраживања Завршен Камп Кад је цветала Тиса Продужено радно време угоститељских објеката – сеоскa славa Лок Апел грађанима да рационално троше воду Забрањена продаја и примена средства за заштиту биља Фурадан 35 СТ 13-та Печуркијада Лок 2017 Ђурђево отвореног срца 2017 Парастос српском Цару Јовану Ненаду Поједине улице у Тителу без струје у петак 28. јула У четвртак кoнцeрт Eдукaциoнoг цeнтрa зa мaкeдoнски фoлклoр Mитeви у Шајкашу Пoтписaн Угoвoр о финансирању пројекта Научи, положи, помози Преузимање канти за одлагање отпада Грб општине Жабаљ на врху Европе Турнир у одбојци на песку Вечерас запрашивање комараца Летња акција – чишћењe приобаља реке Тисе Ђурђево – Све смо Вам ближи Отворена 13. Смотра пољопривреде и технике у Каћу Одржaнa мaнифeстaциja Пeсмa у нaмa у oквиру Шajкaшких културних дaнa Свечана примопредаја објекта Подручно ватрогасно-спасилачкој јединици Тител Завршен турнир у малом фудбалу Чуруг 2017 Међународни волонтерски еко камп у Тителу Велика победа еколошких активиста: Неће бити градње високих брана на Лиму Aкциja дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Гaрдинoвцимa Упозорење пчеларима Протест испред зграде општине Тител Саопштење за јавност СНС ОО Тител Апел потрошачима да рационално троше воду Више од 500 нових наслова у тителској библиотеци Од 10 до 16 часова цела насељена места Тител, Лок и Гардиновци без воде Покрајина улаже у бољи квалитет пијаће воде Обавештење пчеларима АКУД Јован Поповић Тител кренуло у Лођ на 32. Интернационални фестивал Златни котлић Жабља 2017 У четвртак 6. јула од 7.00 до 15.00 часова без воде потрошачи насељеног места Тител У петак одржана мaнифeстaциja Шајкашки културни дани Камп без граница Кањижа 2017 Тителска депонија гори задњих пар година У уторак 4. јула без воде потрошачи дела насељеног места Тител Расписани конкурси за сабувенције за запошљавање и реализацију стручне праксе Право на живот у заједници – право за све У петак без воде потрошачи Доњег Титела Катамаран Чигра плови од Инфо-центра Јегричка до осматрачнице за птице Постављени нови сунцобрани на купалишту у Тителу Вилово – браво момци! Лочкa адицa – Дунав – Фрушка Гора Љубав и даље дише – као и драги људи који су отишли Гардиновци – Провалија, али уствари, купалиште ЈКП Комуналац тражи чуварску службу на депонији Мушкарац погинуо код Лока

Култура, Манифестације, Тител

Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

Препоручите пријатељима
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

ПИСМЕНИ ЗАДАЦИ

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (3-4.разред)

1. Mурис Даутовић, ОШ „Светозар Марковић“ Бродарево, учитељица Азра Хењаш

2. Милица Јовановић, ОШ „Никола Тесла“ Београд (Раковица), учитељица Данијела Радојковић

3. Николина Петровић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Бранислава Томић

Дипломе: Лука Петаков, ОШ „Светозар Милетић“ Лок, учитељица Мирослава Цветковић и Дуња Дембицки, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска, учитељица Јагода Илић

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Александра Радојчин, ОШ „ Ђура Јакшић“ Перлез, наставница Слађана Бошковић

2. Лазар Кнежевић, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Сремска Каменица, наставница Нера Рикић

3. Ања Павлица, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, наставница Драгана Томић

3. Јована Кузманов, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад, наставница Кармен Туцић-Арсић

Старији узраст ( 7-8.разред)

1. Тара Зечевић, ОШ „ Вера Благојевић“ Бања Ковиљача, наставник Д. Добрић

2. Валентина Михњак, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Ђурђево, наставница Данијела Самарџија

2. Светозар Бубало, ОШ „Петар Кочић“ Инђија, наставница Наташа Косановић

3. Љyбица Џамбас, ОШ „ Светозар Милетић“ Лок, наставница Јасмина Пешић-Петаков

Најлепши рукопис

1. Василије Бранков, ОШ „Свети Сава“ Стајићево, наставница Татјана Милутинов

2. Душица Валентировић, ОШ „Бранко Радичевић“ Шид, наставница Ивана Марковић

3. Јана Шћепановић, ОШ „Алекса Шантић“ Сечањ, наставница Наташа Барбулов

Школски писмени задаци – бугарски језик

Млађи узраст(3-4.разред)

1. Марија Бошковић, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

2. Вања Владимиров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

3. Нина Наков, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Наталија Рангелов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

2. Ивана Мадов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

3. Лана Колев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

Старији узраст (7-8 разред )

1. Катарина Златанов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

2. Дарија Ђошев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

3. Георгина Гогов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Албена Котев

Школски писмени задаци – македонски језик

1. Сташа Спасов, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

2. Лана Кухарик, ОУ „ Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

3. Илија Влајкиновски, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука,наставница Лилијана Лазареска

Школски писмени задатак – русински језик

Младши возрост (3. и 4. класа)

1. Кристиян Будински, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

2. Ксения Вереш, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

Штреднї возрост (5. и 6. класа)

1. Анастазия Надь, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

2. Милица Малинович, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш

3. Катарина Недич, ОШ „Петро КузмякРуски Керестур, наставнїца Снежана Шанта

Старши возрост (7. и 8. класа)

1. Александра Русковски, ОШ „ Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

2. Михайло Рацпети, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

3. Мануела Кучмаш, ОШ „Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

Найлєпши состав написани по руски

Марина Надь, ОШ „Петро Кузмяк, Руски Керестур: „Нє дзеци зме вецей” професорка Ксения Шовш

НAЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за основне школе)

Дуња Вићентијевић, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, наставница Снежана Стојановић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (1 – 2. разред)

1. Габриела Вучинац, Пољопривредна школа Бач, професорка Зорица Суботић

2. Никола Плачкић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

3. Никола Јерковић, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Старији узраст (3 – 4. разред)

1. Невена Радованлија, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

2. Јована Јочић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

3. Ана Дракул, Медицинска школа „7. април“ Нови Сад, професорка Љиљана Вицо

Најлепши рукопис

1. Матија Поповић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

2. Валентин Врховац, Угоститељско-трговинско-туристичка школа Бања Лука, Р Српска, професорка Оливера Лакић

3. Уна Угарчина, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Школски писмени задатак –русински језик

1. Мартина Афич, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

2. Дорис Бучко, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

3. Ґабриєла Хома, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

НАЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за средње школе)

Анамарија Божиновски, Гимназија“Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

ЋИРИЛИЧКА КАЛИГРАФИЈА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Млађи узраст (1-4. разред)

Иницијал

1. Никола Драшковић, ОШ „Свети Кирило и Меторије“ Нови Сад, учитељица Јелена Шаровић

2. Сара Перовић, ОШ „Коста Трифковић“ Нови Сад, учитељица Даниела Ивков

3. Алекса Матејин, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Александра Матејић

Монограм

1. Жаклина Андрић, ОШ „Прота Матеја Ненадовић“ Бранковина, Котешица, учитељица Катарина Јанковић

2. Ана Грујић, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска

3. Сара Стаменковић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Јелка Маринковић

Диплома:

Дарија Вучетић, ОШ „Стеван Јаковљевић“ Параћин, учитељица Силвана Димитријевић

Традиционално писмо

1. Огњен Станојевић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Смиља Миленовић

2. Вида Ђурановић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Стоја Тривуновић

3. Мила Војновић, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

Старији узраст (5-8. разред)

Иницијал

1. Јелена Мудри, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

2. Дарко Провчи, ОШ „Петро Кузмјак“ Руски Крстур, наставник Александра Медеши

3. Александра Дракић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Данијела Вимић

Диплома: Андреа Мушицки, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

Монограм

1.Јелисавета Војиновић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Анастасија Вукановић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Даниела Вимић

3. Тијана Петровић, ОШ„Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

3. Јована Пилић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, наставник Светлана Ђурђевић

Традиционално писмо

1. Адријана Жижак, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Алексеј Сорак, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, Гардиновци, наставник Стево Диклић

3. Маша Иванов, ОШ.„Светозар Милетић“ Тител, наставник Стево Диклић

Диплома:

Теодора Аврамовић, ОШ „Краљ Петар Први“ Ниш, наставник Снежана Савић

Вукашин Драгић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

Ликовна креација

1. Николина Јелача, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

2. Анастазија Бакус, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Иницијал и монограм

1. Маја Јекић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

2. Срђан Марчета, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Теодора Митровић, Гимназија „Стеван Лузић“ Рума, професор Анђелка Стојановић

Традиционално писмо

1. Александра Марковић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Викторија Грбић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Анамарија Божиновски, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професор Гордана Павловић

3.Зорана Петровић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

Калиграфска креација

1. Маша Костадиновић, ЕШ „Нада Димић“ Земун, ментор Снежана Обрадовић

Ликовна креација

1. Марија Лонић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Василије Павлов, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

3. Сања Маршић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

СРЕДЊЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ

Иницијал

1. Нађа Настосијевић, Уметничка школа Ниш

2. Анита Илић, Школа за текстил и дизајн Лесковац, ментор Ана Ванушић

3. Невена Ристић, Уметничка школа Ниш, наставник Данијела Давидовић

Традиционално писмо

1. Марина Николић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

2. Ана Мартиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

3. Андријана Ристић, Уметничка школа Ниш, наставница Данијела Давидовић

3.Јелена Веселиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

Ликовна креација

Марта Крстић, Ликовна група „Ми“ Ниш, ментор Мирјана Раковић

Извор: bibliotekastojantrumic.org.rs

Objavi komentar