fk jugovic kac fk borac sajkas

Тешке ноге утицале на квалитет игре

Препоручите пријатељима
На фотографији: Мирко Ђурић, стрелац изједначујућег поготка.

КАЋ: У комшијском дербију Каћани и Шајкашани ремизирали: ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК ” Борац” (Шајкаш) 1 : 1 (0 : 0)

Каћ (субота, 01. март, 15:00 часова); СЦ “Сигет”; гледалаца 70; судија: Јована Владовић (Нови Сад); стрелци: А. Слепчевић у 51. минуту за “Југовић”, а Ђурић у 90. минуту за “Борац”; жути картони: Ђурковић (“Југовић”), Пантелић (“Борац”).

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Младеновић, Тинтар, Кизић, А. Слепчевић, Ђурковић, Бабић, Миљанић, Чичак, Миловановић, Волаш, Мрђеновић. Играли су и: Лабус, Р. Лакић,Терзић, Вулетић, Милак.

ФК “БОРАЦ”: Шовљански, Бабић, Пантелић, Зечевић, Макивић, Б. Рис, Гелић, Радин, Ђаковић, Тесла, Ђурић. Играли су и: Шаровић, Божић, Панић, Д. Рогић, Шведић.

У доста растрзаној и неповезаној игри, нерешен резултат је и најреалнији исход ове припремне утакмице. Борбеност и хтење били су на високом нивоу код обе екипе, али је приметно да су код већине играча још увек “тешке” ноге, како се то фудбалским жаргоном каже. И Каћани и Шајкашани пропустили су по неколико изгледних шанси; код домаћих најближи постизању поготка били Чичак у два наврата, Терзић, Миљанић и Лакић, а код гостију Ђурић, Шведић и Рогић. Поред тога, обе екипе су по једном погодиле и оквир гола.

Прво полувреме је завршено најнепопуларнијим резултатом, а онда су у 51. минуту “тобџије са Сигета” повеле након што је Слепчевић одлично извео слободан ударац, преварио Шовљанског и затресао мрежу. До самог финиша утакмице више није било погодака, и када су сви помислили да ће се овај комшијски дерби завршити победом “плаво-белих”, Ђурић (доскорашњи и дугогодишњи играч “Југовића”) се након корнера најбоље снашао на другој стативи и погодио сам ћошак Лабусовог гола.

Наредну контролну утакмицу сениори ОФК “Југовић” играју у суботу, 8. марта, на СЦ “Сигет” у Каћу, са почетком у 14:30 часова, против ФК “Кабел” из Новог Сада, другопласираног тима у Подручној лиги Нови Сад. Ова утакмица ће представљати последњу, генералну проверу пред наставак првенства у ВФЛ Запад, који стартује 15. марта.