Тобџије са Сигета славиле против Жабаљаца и Ветерничана

Препоручите пријатељима

Комшијски дерби заслужено припао Каћанима

ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК “ЖСК” (Жабаљ) 2 : 0 (1 : 0)

Каћ (субота, 15. фебруар, 14:00 часова); помоћни терен СЦ “Сигет”; гледалаца 150; судија: Урош Стојић (Нови Сад); стрелци: Чичак у 5. и Капоч у 78. минуту; жути картони: Бабић (“Југовић”), Милићевић (“ЖСК”).

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Младеновић, Кизић, Николић, Гроздић, Кљајић, Бабић, Миљанић, Чичак, Ђурковић, Ђекић, Волаш. Играли су и: Бечелић, Р. Лакић, Капоч, Тинтар и Мачкић.

ФК “ЖСК”: Доведан, Живанов, Асани, Мијић, Кнежевић, Настасић, Ђорђевић, Малиџан, Милићевић, Пастор, Анушић. Играли су и: Иванов, Стругар, Ивковић, Круљ, Лукић, Пучић и Тришић.

Неочекивано велики број љубитеља фудбала, како из Каћа, тако и из Жабља, искористио је лепо време да сиђе до каћког “Сигета” и посматра комшијски дерби између “Југовића” и “ЖСК”-а. У веома тврдој и борбеној утакмици домаћи тим је заслужено победио, а од лидера Подручне лиге Нови Сад се више очекивало.

“Тобџије” су повеле већ у 5. минуту када је Чичак шутем са петнаестак метара погодио, како се то фудбалским жаргоном каже, супротни угао Доведановог гола. Гости су најближе поравнању резултата били након стаховитог шута Мијића из слободњака, када се затресла пречка. Нешто касније исти играч је одлично шутирао са дистанце, али је Бечелић извадио лопту буквално из рашаља. Са друге стране, најбоље шансе за повећање предности пропустили су Чичак и Мачкић, да би у 78. минуту, након грешке Живанова, млади Капоч у стилу искусног нападача савладао противничког голмана и тиме решио питање победника ове занимљиве утакмице.

И Ветерничани положили оружје пред “тобџијама”

ФК “Ветерник” (Ветерник) – ОФК “Југовић” (Каћ) 1 : 2 (0 : 1)

Ветерник (недеља, 16. фебруар, 12:00 часова); помоћни терен стадиона ФК “Ветерник”, стрелци за ОФК “Југовић”: Волаш и Капоч.

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Бечелић (Лабус), Тинтар, Кљајић, Кизић, Р. Лакић, Бабић (Вилотић), Ђекић (Ђурковић), Терзић, Чичак, Волаш, Капоч.

У борбеној утакмици која је одиграна у врло јаком темпу, гости из Каћа су повели средином првог полувремена када је Капоч асистирао Волашу, а овај рутински погодио мрежу. У другом полувремену, након што је Ђурковић неопрезно изгубио лопту, Ветерничани су организовали одличан контранапад који је резултирао изједначењем. Ипак, млади Капоч није дозволио да се овај меч заврши без победника, већ је постигао други гол за два дана, донео победу свом тиму и озбиљно се наметнуо шефу стручног штаба Милану Трнинићу као прва нападачка опција.

Наредну контролну утакмицу сениори ОФК “Југовић” одиграће у наредну суботу, 22. фебруара, када ће, са почетком у 14:00 часова, на нашем “Сигету” дочекати “Софекс” из Футога, који се такмичи у Градској лиги Новог Сада. Четири дана касније, у среду, 26. фебруара, такође у Каћу и такође од 14:00 часова, “тобџије” ће одмерити снаге са “ЧСК пиваром” из Челарева, чланом Српске лиге група Војводина.