Три бронзе за карате клуб Борац 021 Шајкаш на турниру Bushido open

Препоручите пријатељима

ШАЈКАШ: Такмичари карате клуба “Борац 021” Шајкаш су наступили на међународном турниру “Bushido open” у Бања Луци.

На такмичењу је учествовало 1200 такмичара, а такмичари карате клуба “Борац 021” имали су 15 наступа и освојили три бронзане медаље.
Освајачи бронзане медаље су Марко Ђурђић, Алекса Игњић и Зорана Багић.
У клубу су изразили жаљење што на овом такмичењу нису наступили са искуснијим такмичарима јер би ово био прави тест тренутне форме. Већини такмичара који су наступили на овом турниру ово је било прво такмичење оваког карактера и трема је учинила своје.

Иначе, Шајкашани су се високо рангирали на Школском првенству Србије у каратеу, које је одржано 17.03.2018. у Смедереву у организацији Школског савеза Србије и Карате федерације Србије.
Чланови карате клуба “Борац 021” из Шајкаша су наступили за своје школе. Марко Ђурђић за Основну школу “Милош Црњански” из Жабља, Јована Зелић и Владимир Зелић за основну школу “Исидора Секулић” из Шајкаша и Гавро Павловић за Средњу саобраћајну школу “Херој Пинки” из Новог Сада. Овом приликом освојили су две златне и једну сребрну медаљу. Освајачи златне медаље су: Марко Ђурђић, В и ВИ разред, дисциплина кате и Владимир Зелић, ВИИ и ВИИ разред дисциплина кате. Сребрну медаљу освојио је Гавро Павловић, И и ИИ разред средња школа, дисциплина кате. На такмичењу је наступила и Јована Зелић. Јована је имала добар наступ али овог пута је остала без медаље.
У наредном периоду Карате клуб “Борац 021” Шајкаш очекује Првенство Србије за млађе узрасте у Сомбору.