sport vesti temerin titel zabalj

Успех младих спортиста из општине Темерин

Препоручите пријатељима

ТЕМЕРИН: После 25 година паузе, у Сомбору, граду у коме је одржана последња Спортска олимпијада школске омладине Војводине – традиција ове велелепне спортске манифестације у петак, 30. маја је настављена почетним такмичењима.

У конкуренцији 1.600 ученика – спортиста из 50 основних школа у Војводини запажени успех остварили су млади такмичари из општине Темерин.

Првог дана, у стоном тенису – није било изнанађења. Екипа ОШ Петар Кочић из Темерина, за коју су играли Лазар Томић, Јован Врањешевић и Перо Тепић, нису имали проблема да добију све мечеве без изгубљеног сета.

-Очекивали смо да будемо први – каже Лазар Томић, играч и вођа екипе. Прваци смо Војводине у кадетској и јуниорској конкуренцији и другопласирани на државном првенству.

Треће место у конкуренцији стонотенисерки освојила је екипа ОШ Имре Кокаи из Темерина.

Златну медаљу у малом фудбалу за дечаке освојила је екипа ОШ Славко Родић из Бачког Јарка. Кад се у финалу састану две најбоље екипе подједнаких квалитета с правом се очеивао квалитетан и динамичан сусрет, који је на крају одлучен пеналима. Након што је после 30 минута било нерешено, 2:2, у првој серији од по три пенала свака екипа постигла је по два поготка, а онда се догодило оно што се у фудбалу често виђа. Најзапаженији појединац Суботичанин Немања Матијевић, није успео да савлада Росића. Одмах затим Секулић је био сигуран и у табору Јарчана настало је велико славље.

Друго место на СОШОВ-у у Сомбору и сребрну медаљу освојио је Иван Дејановић, гимнастичар ОШ Славко Родић из Бачког Јарка.

Пето место у женском фудбалу освојила је екипа ОШ Славко Родић из Бачког Јарка, шесто место у кошарци ОШ Петар Кочић из Темерина.