Историјска победа ОФК Југовић Каћ у Сивцу

Препоручите пријатељима
danijel dujkovic ofk jugovic kac

СИВАЦ: Каћани у прва четири првенствена кола освојили осам бодова: ФК “Полет” (Сивац) – ОФК „Југовић“ (Каћ) 0 : 1 (0 : 0)

Сивац (субота, 05. април, 15:30 часова); игралиште “Полета”, гледалаца: 84; судија: Томислав Мудринић (Бачка Паланка) 7,5; стрелац: Дујковић у 83. минуту; жути картони: Б. Добријевић, Шарић, Ракочевић, Цимеша, Свркота, Луковац (“Полет”), А. Слепчевић, Миљанић, Мачкић, Волаш, Бечелић (“Југовић”).

ФК “ПОЛЕТ”: Живковић 7,5, Пејановић 7 (од 46. Цимеша 7), Суботић 7, Б. Добријевић 7, Шарић 7, Бобанац 7 (од 51. Лалић 7), Илић 7, В. Добријевић 7, Луковац 7 (од 46. Свркота 7), Ракочевић 7, Зејак 7,5.

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Бечелић 7,5, Ђурковић 8, Николић 7,5, Гроздић 7,5, Миљанић 8, А. Слепчевић 8, Чичак 7,5, Дујковић 8,5, Мачкић 7,5 (од. 75. Ђекић /), Терзић 7,5 (од 78. Волаш /), Миловановић 7,5 (од 89. Р. Лакић /).

Играч утакмице: Данијел Дујковић (“Југовић”).

У тврдој и надасве борбеној утакмици, гости су заслужено освојили читав плен. Стрелац одлучујућег гола био је Данијел Дујковић, који је од три прилике свог тима искористио једну, вредну три бода.

Од почетка се видело да у игри Сивчана ништа не штима како треба, пре свега захваљујући одлично осмишљеној тактичкој поставци тренера гостију Милана Трнинића и врло доброј игри, приступу, правовременом постављању и вољи за победом играча “Југовића”. Домаћи су прву прилику створили тек у 35. минуту, када је Луковац из „слободњака“ одлично шутирао „тик“ поред Бечелићевог гола. Одмах након тога Терзић се у добро организованом контранападу одлучио на шут, уместо да проигра усамљеног Николића и тако га доведе у ситуацију да се просто „ушета“ у гол домаћина.

Ово су биле једине две ситуације важне помена у првом полувремену, а у наставку, на истеку првог сата игре, још једна прилика домаћина: после повратне лопте са десне стране, Илић је лопту са „пеналтика“ волејом уместо у гол, послао „небу под облаке“. Неколико минута касније уследила је муњевита контра Каћана, Миловановић је из близине одлично шутирао, а Живковић још боље укротио његов шут и спасао већ виђен погодак. Могли су домаћини у 75. и 79. минуту да поведу: у првом налету је Ђурковић, после шута Ракочевића, главом избацио лопту са саме гол линије; у другом случају је В. Добријевић страховитим шутем са четрдесет метара из „слободњака“ уздрмао пречку гостујућег гола. И онда је по неписаном фудбалском правилу уследила казна: у 83. минуту Миловановић је извео корнер, у гужви у казненом простору Сивчана лопта се одбила до Дујковића, који се одлично снашао и са десет метара, између двојице домаћих играча, неодбрањиво шутирао у небрањени доњи леви угао Живковићеве мреже.

Морамо истаћи да је ово прва победа „тобџија са Сигета“ у Сивцу од кад се ова два клуба сусрећу у покрајинском степену такмичења и као таква ће златним словима бити уписана у историју каћког фудбала.