sts titel kosarkasice kup tolerancije

Куп толеранције 2014

Препоручите пријатељима

ЗРЕЊАНИН: Зрењанин је од 21. до 23. новембра био домаћин десетог „Купа толеранције“. Војвођански основци и средњошколци такмичили су се у стоном тенису, одбојци и баскету. Ове године Куп толеранције окупио је око 400 учесника, из 48 екипа, са територије Војводине.

„Куп толеранције 2014“ део је пројекта „Афирмација мултикултуралности и толеранције у Војводини“, који спроводи Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице, у сарадњи са Савезом за школски спорт Војводине.

Циљ акције је приближавање, међусобно упознавање и дружење припадника различитих националних и етничких заједница у Војводини, и у том смислу изградња и унапређење међуетничког уважавања и поверења код младих у Војводини.

Промотери “Купа толеранције 2014” су били наши истакнути светски прваци у баскету “3 на 3” Душан Домевић, Марко Савић, Марко Ждеро и Дејан Мајсторовић.

СТШ „Милева Марић“ Тител учествовала је на „Купу толеранције 2014“ у женском баскету „3 на 3“.

У првој фази такмичења девојке су победиле Гимназију из Кикинде резултатом 14:6, затим Економско-трговачку школу из Бечеја 14:10 и Јовину гимназију из Новог Сада резултатом 7:5. СТШ „Милева Марић“ из Титела заузела је прво место у групи и изборила се за учешће у финалу турнира у баскету са Медицинском школом из Сремске Митровице. Наташа Калкан, Марина Макарић, Ивана Томески и Драгица Грлић са својом професорком физичког васпитања Драганом Богојевић, освојиле су друго место.