sajkas memorijalna utakmica fk borac fk novi sad

Меморијална фудбалска утакмица у Шајкашу

Препоручите пријатељима

ШАЈКАШ: У среду, 20. августа 2014. године, на стадиону ФК Борац у Шајкашу, одиграна је меморијална фудбалска утакмица традиционално пријатељских клубова, домаћег Борца и Новог Сада – ФК Борац : ФК Нови Сад 5:0 (3:0).

Повод је 35. годишњица од тешке саобраћајне несреће код Поповаче, на аутопуту Загреб – Београд, у којој је погинуло шест фудбалера и симпатизера Борца, на повратку из Беча, са турнира који су организовали наши радници који раде у овом граду. Пре утакмице фудбалери Борца су положили цвеће на гробове страдалих фудбалера, а о том најнесрећнијем дану у дугој историји клуба говорио је Милорад Милинопв који је, такође, био учесник путовања.

sajkas memorijalna utakmica

Утакмица, у којој је резултат био у другом плану, играла се практички са по две поставе на обе стране, једном у првом полувремену, а другом у наставку сусрета. Игра је била занимљива и обострано отворена. Било је много лепих потеза, шанси и голова. Сусрет је показао и докле су тимови стигли у припремама. Борац је био знатно успешниоји и победио са 5:0, а голове су постигли: Ђаковић 2 и Зечевић у првом те Шведић и Машић у другом полувремену.

У стартним поставама играли су:

БОРАЦ: Ченејац, Танасић, Божић, Б. Рис, Макивић, Зечевић, М. Рис, Ђаковић, Клисара, Гелић и М. Ђурић.

НОВИ САД: Тодорић, Гаћиновић, Миловановић, Новаковић, Матковић, Фишер, Икотин, Гомирац, Цојић, Зећири и Црнчевић.