fk jugovic fk novi sad

Пораз у судијској надокнади

Препоручите пријатељима

КАЋ: Успешна генерална провера кадета против “канаринаца”: ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК ” Нови Сад” (Нови Сад) 1 : 2 (0 : 0).

Каћ (субота, 15. март, 10:00 часова); главни терен СЦ “Сигет”; гледалаца 80; судије: Милош Срдић и Зоран Блажић (оба из Каћа); стрелци: Ђаковић у 56. минуту за “Југовић”, Ђурић у 75. и Адамовић у 98. за “Нови Сад”.

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Мартиновић (од 46. Максимовић), Дуронић, Ђаковић, Дакић, Лечић (од 55. Јеличић), Вулетић, Растовић, Мрђеновић (од 70. Лазић), Павлов, Ољача, Милак.

Кадети “тобџија са Сигета” су у последњој контролној утакмици пред почетак пролећног дела првенства у Подручној лиги Нови Сад одмерили снаге са годину дана млађом селекцијом ФК “Нови Сад” (млађи кадети). У обострано отвореној и равноправној игри, са доста шанси и пред једним и пред другим голом, врло задовољни могу да буду и тренерски тандем домаћих Блажић – Јаковљевић и стратег гостију Пинтаћ. Квалитет фудбала је био на високом нивоу, видели смо сијасет прецизних пасова и других фудбалских потеза, као и добрих интервенција голмана, пре свега наших Максимовића и Мартиновића.

Сва три поготка представљају права мала ремек дела: прво је Ђаковић мајсторски извео слободан ударац са двадесетак метара и погодио десне рашље противничког гола (овај детаљ је успео да забележи и наш фотограф Живан Милутинов Жица), а потом су гости преокренули резултат евро-головима Ђурића и Адамовића након силовитих шутева из игре упућених ван казненог простора. Треба истаћи да је пре краја утакмице судија Срдић морао да оде на тестирање, па је у финишу пиштаљку у руке узео тренер Каћана Блажић, који је у жељи да младићи што више играју неоправдано продужио утакмицу за чак осам минута, а у последњим тренуцима те надокнаде његов тим је примио други гол, па на њега пада највећи део одговорности за овај пораз.