jugovic srbobran

Тобџије без муниције на премијери

Препоручите пријатељима

КАЋ: Почео пролећни део првенства у ВФЛ Запад: ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК ” Србобран” (Србобран) 0 : 0.

Каћ (субота, 15. март, 14:30 часова); главни терен СЦ “Сигет”; гледалаца 100; судија: Далибор Кантар (Бачка Паланка) 8; жути картони: Терзић у 89. минуту (“Југовић”) и Н. Срданов у 89. минуту (“Србобран”); црвени картон: Кизић (“Југовић”) у 77. минуту због ударања противничког играча без лопте.

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Бечелић 8, Ђурковић 7, Кљајић 7,5, Гроздић 7,5, Миљанић 8, А. Слепчевић 7,5, Чичак 7,5, Бабић 7,5 (Кизић -), Капоч 7,5 (Николић 7), Терзић 7, Миловановић 7 (Волаш 7).

ФК “СРБОБРАН”: Омчикус – (Бјекић 7), Виславски 7,5, Н. Срданов 7, Тешановић 7,5, Винковић 7,5, Вилотијевић 7,5, Секулић 7, Марјанов 7 (Клипић -), М. Срданов 7,5, Јовановић 8, Икрашев 8.

Играч утакмице: Бечелић (Југовић)

jugovic srbobranНа пролећној премијери на “Сигету”, у оквиру 16. кола Војвођанске лиге група Запад, Каћани и Србобранци су у обострано борбеној и на моменте нервозној игри поделили бодове, што је и најправеднији исход ове утакмице. Доста зрелих прилика пропуштено је на обе стране, а посебно се истакао голман “плаво-белих” Бечелић који је у три наврата, после шутева Секулића, Јовановића и Икрашева, бравурозним интервенцијама спасавао своју мрежу. Гости су и два пута погодили оквир гола, и то Јовановић пречку и М. Срданов стативу. Са друге стране Волаш, Терзић, Миљанић и Капоч су пропустили праве “зицере” да свом тиму донесу победу.

“Србобран” је у последњих петнаестак минута имао играча више на терену, пошто је Кизић, који је у игру ушао у другом полувремену, након вербалног дуела ударио противничког фудбалера без лопте. Одлични судија Кантар је то видео и нашег одбрамбеног играча послао на “превремено туширање”, али гости нису успели да ову предност преточе у победоносни погодак.

На крају, морамо истаћи и један немили моменат: у 24. минуту, након судара са Чичком, теже се повредио голман гостију Омчикус, који је возилом хитне помоћи пребачен у болницу у Новом Саду. Пошто Србобранци на клупи нису имали резервног голмана, у игру је ушао резервни играч Бјекић који је успео да до краја утакмице остане несавладан.

На фотографији: Вид Кизић – ушао у игру са клупе, па “поцрвенео”.