petar cicak jugovic kac

Тобџије и Студенти ремизирали на Сигету

Препоручите пријатељима
На фотографији: Петар Чичак, стрелац изједначујућег поготка и најбољи играч утакмице.

КАЋ: У одличној фудбалској представи виђена четири поготка и сијасет узбуђења: ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК “Индекс” (Нови Сад) 2 : 2 (1 : 2)

Каћ (субота, 10, мај, 17:00 часова); главни терен СЦ “Сигет”; гледалаца: 300; судија: Марко Делибашић (Врбас) 8,5; стрелци: Ђурковић у 38. и Чичак у 86. минуту за “Југовић”, а Недић у 17. (из пенала) и Добријевић у 23. минуту за “Индекс”; жути картони: Лакић, Дујковић, Мачкић, Кизић (“Југовић”), Михалец, Добријевић, Старовлах “Индекс”); црвени картон: Николић у 90. минуту (“Југовић”).

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Бечелић 7, Ђурковић 7,5, Николић 7,5, Лакић 7, Кизић 8, Мачкић 8 (Ђекић 7,5), Чичак 8,5, Бабић 8, Дујковић 7,5, (Волаш 7,5), Капоч 7 (Терзић 7), Миловановић 8.
ФК “ИНДЕКС”: Угреновић 8, Старовлах 7,5, Вуколић 7,5, Михалец 7 (Ђоровић 7), Новак 7, Бараћ 7,5, Рибар 7 (Илић 7), Недић 8, Вуковљак – (Добријевић 8), Поњевић 8, Клаић 8.
Играч утакмице: Чичак (“Југовић”)
Подела бодова је најправеднији резултат ове веома квалитетне, борбене и до краја неизвесне фудбалске представе.
На самом почетку утакмице, већ у 2. минуту, повредио се Вуковљак, кога је на терену заменио Добрињац. Прву шансу видели смо у 9. минуту када је Мачкић по десној страни пробио одбрану гостију и одлично шутирао у ближи угао, али је Угреновић бравурозном интервенцијом спречио вођство домаћег тима. Одлични Клаић у 17. минуту бежи Лакићу, који га руши у казненом простору, па судија Делибашић без размишљања досуђује казнени ударац, који Недић рутински реализује. Само шест минута касније “студенти” дуплирају предност: Старовлах је идеално центрирао на прву стативу, а Добријевић са “петерца” главом спроводи лопту у мрежу. Након тога, “плаво-бели” су се тргли из летаргије и заиграли организованије, што је резултирало поготком Ђурковића у 38. минуту.
У другом полувремену Каћани су имали потпуну доминацију, опседали гол гостију и стварали шансу за шансом, али је екипа са новосадског Ђачког игралишта одолевала све до 86. минута. Тада је, након проигравања Кизића, Чичак између уже одбране гостију резантним ударцем левом ногом погодио доњи десни угао Угреновићевог гола и тако донео више него заслужено поравнање резултата. Само минут касније сјајну прилику да “Југовићу” донесе сва три бода пропустио је Волаш, када је на идеалан центаршут Ђурковића главом са пет метара шутирао право у противничког голмана. И Новосађани су у 90. минуту из контранапада могли да стигну до читавог плена, али се Николић жртвовао и као последњи играч одбране срушио нападача “Индекса” непосредно ван казненог простора, због чега је добио искључен из игре, али је сачувао предност свог тима. Након изведеног слободног ударца, гостима је остао само уздах за добром шансом и евентуалном победом на “Сигету”.