sport vesti temerin titel zabalj

Успех младих каратиста ТСК

Препоручите пријатељима

ТЕМЕРИН: У спортској хали у Темерину одржан је 12. Међународни ‘Нови Сад – опен’ у каратеу. Учествовало је 310 такмичара из 25 клубова. Поред 19 екипа из Србије, наступили су каратисти из Сеиншаки савеза Црне Горе, ‘Самураја и ‘Босне’ из Брчког, ЕНПИА из Маглаја, Орхидеје Травник и Српског сокола из Зворника.

Прво место освојио је клуб Yу карате до Нови Сад, друго Сирмиум Сремска Митровица, треће Самурај Брчко, четврто место КК Будо Нови Сад.

Запажене резултате постигли су чланови Карате клуба ТСК-а из Темерина у екипној и појединачној конкуренцији – истиче тренер, професор Мирјана Радић.

У такмичењу мушких састава у катама Младен Радић, Немања Огњановић и Мирковић освојили су друго место, а код девојчица темерински састав Плавшин, Медић и Тот надвоћно су тријумфогали и освојили прво место.

Чланови Карате клуба ТСК понели су прегршт мефаља. Леа Плавишн златну, Никола Мирковић, Немања Огњановић, Јована Мешић, Леа Тот, Золтан Чањи, Милан Радић и Ксенија Клисура бронзане медаље

У новембру и децембру младе каратисте из Темерин очекује више интернационалних турнира и првенстава.