ofk jugovic kac

На премијери добар отпор српсколигашу

Препоручите пријатељима

ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК “Слога” (Темерин) 0 : 2 (0 : 2)

Каћ (субота, 08. фебруар, 14:00 часова); помоћни терен СЦ “Сигет”; гледалаца 100; судија: Марко Грујовић (Нови Сад); стрелци: Силађи у 43. и Грујић у 45. минуту; жути картони: Бабић (“Југовић”), Зелић (“Слога”).

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Бечелић, Суботин, Ђурковић, Кизић, Кљајић, Бабић, Миљанић, Чичак, Миловановић, Ђекић, Волаш. Играли су и: Младеновић, Лабус, Тинтар, А. Слепчевић, И. Слепчевић, Гроздић и Терзић.

ФК “СЛОГА”: Бајић, Вукаљевић, Проданов, Кременовић, Миловић, Мијајиловић, Ерак, Иванић, Силађи, Зукић, Грујић. Играли су и: Војводић, Н. Томић, Зелић, Миљановић, Ник. Томић, Копре, Лаушен, Панић, Шекуљица и Згоњанин.

На премијерној утакмици у зимском припремном периоду “тобџије са Сигета” су током читавих 90 минута пружиле изузетно снажан отпор противнику који заузима високо место на табели у српсколигашком каравану. У мечу пуном темпа, са много трчања и дуела, победник је одлучен у финишу првог полувремена када су искуснији и за нијансу квалитетнији Темеринци казнили опуштање домаћина и за два минута постигли два поготка. Прво је Силађи у 43. минуту топовским ударцем савладао Младеновића, да би одмах потом Грујић омогућио свом тиму да на одмор оде са високом и, на крају се испоставило, недостижном предношћу. Гости су и раније могли доћи у вођство, али се истакао голман Бечелић који је у два наврата одбранио одличне шутеве из близине које су упутили Силађи и Кременовић. У другом полувремену најближи поготку је био Кременовић, који је у 78. минуту уместо мреже затресао само пречку. Што се пулена Милана Трнинића тиче, обзиром да су данас одиграли прву утакмицу и то после свега неколико тренинга на отвореном, оставили су сасвим коректан утисак, али већ је уочљиво да завршница може да представља озбиљан проблем.

Много шанси, а мало голова

ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК “Нови Сад” (омладинци) 1 : 0 (1 : 0)

Каћ (недеља, 09. фебруар, 14:00 часова); помоћни терен СЦ “Сигет”; гледалаца 80; судија: Ђорђе Бојић (Нови Сад); стрелац: Мрђеновић у 11. минуту.

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Лабус, Тинтар, Ђурковић, Р. Лакић, А. Слепчевић, Мачкић, И. Слепчевић, Капоч, Мрђеновић, Волаш, Терзић. Играли су и: Бечелић, Младеновић, Миљанић, Ђекић и Ердељан.

ФК “НОВИ САД”: Малешевић, Гаћиновић, Марјановић, Максимовић, Миловац, Стричевић, Поповић, Ђурић, Фишер, Гајитајизис, Марковић. Играли су и: Божић, Ожват, Гоминац, Бабић, Лаћарац, Лончарић, Филиповић, Хриц и Станковић.

У борбеној и до краја отвореној утакмици оба противника играла су “спуштеног гарда”, па је створено и пропуштено доста прилика. Код домаћих најближе поготку били су Мачкић, Терзић, Мрђеновић, Ђурковић и Капоч, док су у редовима новосадског српсколигаша изгледне шансе пропустили да реализују Фишер и Поповић. Гол одлуке пао је већ у 11. минуту, када је Терзићев шут голман Малешевић одбранио, али је на одбијену лопту натрчао Мрђеновић и шутем са 15 метара погодио горњи десни угао противничког гола.

Наредне две контролне утакмице сениори ОФК “Југовић” одиграће следећег викенда када ће прво у суботу, 15. фебруара, одмерити снаге са лидером Подручне лиге Нови Сад “ЖСК”-ом из Жабља, док ће им у недељу, 16. фебруара, ривал бити “Ветерник”, такође подручни лигаш. Обе утакмице ће бити одигране на Спортском центру “Сигет” у Каћу и обе ће имати исти термин почетка – 14:00 часова.