Menu
Почетна / Вести / Култура / Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017
Реконструкција улице Светог Саве у Чуругу Најезда рутаве бубе Зрењанин – 45. Песничка штафета Књижевно вече о Достојевском Смотра ћириличке писмености Читај лепо пиши 2019 Додељене плакете најуспешнијим спортистима Уручени уговори црквама и верским заједницама Венци на споменик погинулим пилотима НИС помогао отварање дигиталног кабинета за руски језик у Тителу Марк Жарден ујутро наставља пут ка Индији Мухарем Баздуљ представио роман Квадратни корен из живота у НБ Стојан Трумић Тител Ученици чисте Шајкаш Општина Тител први пут прогласила најбоље спортисте Вечерас у Тителу Мухарем Баздуљ представља своју књигу Квадратни корен из живота Општина Жабаљ обезбедила уџбенике за све будуће прваке Отворена сезона у Голф центру Жабаљ 20 година после – 24. март 2019. Тител Свечано уручени уговори за финансирање и суфинансирање у области културе Одржано предавање Ходочашће на Крф Додељени уговори за финансирање и суфинансирање спортских клубова Oдржана предавања основцима на тему безбедност деце на интернету – Школама у походе Зоран Боснић представља пету књигу песама Немир тишине у Градској библиотеци Новог Сада Предавање Ходочашће на Крф у петак у ОШ Светозар Милетић Тител Бесплатно учлањење поводом међународног Дана жена АКУД Јован Поповић Тител 19-и пут приредило изложбу ручних радова Вања Удовичић, министар омладине и спорта посетио Тител и Шајкаш Промоција књиге Шајкашка срце српске Војводине НБ Стојан Трумић Тител приредила изложбу уникатних ешарпи Весне Балог Шајкаш домаћин Општинске смотре рецитатора Општинска народна библиотека Вељко Петровић Жабаљ постала део међународног библиотечког – информационог система за узајамну каталогизацију – COBISS НБ Стојан Трумић Тител књижевно вече посветила Ђорђу Стратимировићу Свечано отварање Културно-просветног центра ВОЖД Мошорин Представљање књиге Ђорђе Стратимировић у Револуцији и рату 1848-1849 Обавештење о закупу гробних места Радови на замени дела азбестне мреже водовода Тител (улице Лазе Костића, Доситејева) Потписани уговори за финансирање и суфинансирање пројеката у области саобраћајне инфраструктуре Тителске одбојкашице освојиле медаље на турниру у Беочину Одржана акција добровољног давања крви у Тителу Акцијe добровољног давања крви у Жабљу и Тителу Чурушки виноградари обележили Светог Трифуна Обавештење ЈКП Комуналац У Љубљани јели чурушки сир и ђурђевачки мед Општина Тител на Сајму туризма АLPE ADRIA Љубљанa 2019 Прослављена школска слава у СТШ Милева Марић Светосавске свечаности у ОШ Светозар Милетић Светосавска академија у Основној школи Милош Црњански Јавни конкурс Спортског савеза општине Тител СТШ Милева Марић у Тителу отворила врата будућим средњошколцима Додељени уговори o студeнтскoj стипeндиjи Отворен Инфо центар Туристичке организације Војводине Проваљивали у куће и фирме у Жабљу и Чуругу и крали шта су стигли Ђурђевo – помен жртвама Рације Помени жртвама рације широм Шајкашке Мошорин обележио 77-годишњицу Рације Положени венци жртвама Рације у Жабљу и Чуругу У Тителу обележена 77. годишњица Рације у Бачкој Две особе погинуле, три повређене у удесу 4. јануара у Тителу централно обележавање годишњице Рације Радионица за пољопривреднике са подручја општине Жабаљ Aкциje дoбрoвoљнoг дaвaњa крви у Tитeлу и Гардиновцима Спаљивање живота Авантура на Балкану 1915 Неодговорни власници њива изазвали штете на заштићеним подручјима Свечана седница Скупштине општине Тител одржана на Митровдан Црвени крст Тител у новој згради Митровдан – Дан општине Жабаљ Изабрани добитници Новембарске награде Општине Тител Дан Општине Тител и стогодишњица присаједињења Војводине Србији Предавање Велики рат у српској књижевности Представљена књига Американци – српски добровољци из САД 1914-1918 Конкурс за доделу стипендија студентима из општине Тител Конкурс за доделу стипендија студентима из општине Жабаљ У Тителу одржано српско-руско вече Братство за вечност Представљање књиге Американци – српски добровољци из САД Српско-руско вече у недељу у Тителу Наградни излет за ученике СТШ Милева Марић Поново саобраћају возови на релацији Зрењанин – Нови Сад Збуњени и забринути узгајивачи свиња Обележено 74 године од ослобођења Жабља и Ђурђева у Другом светском рату Обележен 22. октобар, Дан ослобођења Титела у Другом светском рату Олимпијада за децу са посебним потребама – Игре без граница Титељани освојили 11 медаља у Мужљи Организован излет за децу без родитељског старања и самохраних родитеља Истакнути даваоци крви Црвеног крста Жабаљ на излету у Срему У Новом Саду одржан Сајам стваралаштва сеоских жена Војводине Студијско путовање у оквиру пројекта Пут меда и сира Удружење Интернет портала у Тителу по други пут У Гардиновцима успешно одржана акција Војни лекар на селу Турнир у малом фудбалу у СТШ Милева Марић Тител Искључење струје у Локу и Тителу 14. октобра Новчана помоћ за средњошколце из избегличких и расељеничких породица са територије АП Војводине Општина Тител на Сајму туризма у Новом Саду Пројекат Пут меда и сира представљен и на Међународном сајму Лорист Предшколци ПУ Плави чуперак Тител обележили Дечију недељу У ОШ Светозар Милетић представљена брошура Општина Тител 1918-2018 Одржана четврта Шајкашка зимницијада Kултурно вече у фондацији Етнос У Гардиновцима организовано књижевно вече Жабаљ угостио ватрогасце из Србије и иностранства Јесењи крос – сарадња ОШ Светозар Милетић и Црвеног крста Тител

Култура, Манифестације, Тител

Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

Препоручите пријатељима
  • 5
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    5
    Shares

Резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

ПИСМЕНИ ЗАДАЦИ

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (3-4.разред)

1. Mурис Даутовић, ОШ „Светозар Марковић“ Бродарево, учитељица Азра Хењаш

2. Милица Јовановић, ОШ „Никола Тесла“ Београд (Раковица), учитељица Данијела Радојковић

3. Николина Петровић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Бранислава Томић

Дипломе: Лука Петаков, ОШ „Светозар Милетић“ Лок, учитељица Мирослава Цветковић и Дуња Дембицки, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска, учитељица Јагода Илић

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Александра Радојчин, ОШ „ Ђура Јакшић“ Перлез, наставница Слађана Бошковић

2. Лазар Кнежевић, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Сремска Каменица, наставница Нера Рикић

3. Ања Павлица, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, наставница Драгана Томић

3. Јована Кузманов, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад, наставница Кармен Туцић-Арсић

Старији узраст ( 7-8.разред)

1. Тара Зечевић, ОШ „ Вера Благојевић“ Бања Ковиљача, наставник Д. Добрић

2. Валентина Михњак, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Ђурђево, наставница Данијела Самарџија

2. Светозар Бубало, ОШ „Петар Кочић“ Инђија, наставница Наташа Косановић

3. Љyбица Џамбас, ОШ „ Светозар Милетић“ Лок, наставница Јасмина Пешић-Петаков

Најлепши рукопис

1. Василије Бранков, ОШ „Свети Сава“ Стајићево, наставница Татјана Милутинов

2. Душица Валентировић, ОШ „Бранко Радичевић“ Шид, наставница Ивана Марковић

3. Јана Шћепановић, ОШ „Алекса Шантић“ Сечањ, наставница Наташа Барбулов

Школски писмени задаци – бугарски језик

Млађи узраст(3-4.разред)

1. Марија Бошковић, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

2. Вања Владимиров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

3. Нина Наков, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Наталија Рангелов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

2. Ивана Мадов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

3. Лана Колев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

Старији узраст (7-8 разред )

1. Катарина Златанов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

2. Дарија Ђошев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

3. Георгина Гогов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Албена Котев

Школски писмени задаци – македонски језик

1. Сташа Спасов, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

2. Лана Кухарик, ОУ „ Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

3. Илија Влајкиновски, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука,наставница Лилијана Лазареска

Школски писмени задатак – русински језик

Младши возрост (3. и 4. класа)

1. Кристиян Будински, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

2. Ксения Вереш, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

Штреднї возрост (5. и 6. класа)

1. Анастазия Надь, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

2. Милица Малинович, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш

3. Катарина Недич, ОШ „Петро КузмякРуски Керестур, наставнїца Снежана Шанта

Старши возрост (7. и 8. класа)

1. Александра Русковски, ОШ „ Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

2. Михайло Рацпети, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

3. Мануела Кучмаш, ОШ „Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

Найлєпши состав написани по руски

Марина Надь, ОШ „Петро Кузмяк, Руски Керестур: „Нє дзеци зме вецей” професорка Ксения Шовш

НAЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за основне школе)

Дуња Вићентијевић, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, наставница Снежана Стојановић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (1 – 2. разред)

1. Габриела Вучинац, Пољопривредна школа Бач, професорка Зорица Суботић

2. Никола Плачкић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

3. Никола Јерковић, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Старији узраст (3 – 4. разред)

1. Невена Радованлија, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

2. Јована Јочић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

3. Ана Дракул, Медицинска школа „7. април“ Нови Сад, професорка Љиљана Вицо

Најлепши рукопис

1. Матија Поповић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

2. Валентин Врховац, Угоститељско-трговинско-туристичка школа Бања Лука, Р Српска, професорка Оливера Лакић

3. Уна Угарчина, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Школски писмени задатак –русински језик

1. Мартина Афич, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

2. Дорис Бучко, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

3. Ґабриєла Хома, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

НАЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за средње школе)

Анамарија Божиновски, Гимназија“Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

ЋИРИЛИЧКА КАЛИГРАФИЈА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Млађи узраст (1-4. разред)

Иницијал

1. Никола Драшковић, ОШ „Свети Кирило и Меторије“ Нови Сад, учитељица Јелена Шаровић

2. Сара Перовић, ОШ „Коста Трифковић“ Нови Сад, учитељица Даниела Ивков

3. Алекса Матејин, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Александра Матејић

Монограм

1. Жаклина Андрић, ОШ „Прота Матеја Ненадовић“ Бранковина, Котешица, учитељица Катарина Јанковић

2. Ана Грујић, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска

3. Сара Стаменковић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Јелка Маринковић

Диплома:

Дарија Вучетић, ОШ „Стеван Јаковљевић“ Параћин, учитељица Силвана Димитријевић

Традиционално писмо

1. Огњен Станојевић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Смиља Миленовић

2. Вида Ђурановић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Стоја Тривуновић

3. Мила Војновић, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

Старији узраст (5-8. разред)

Иницијал

1. Јелена Мудри, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

2. Дарко Провчи, ОШ „Петро Кузмјак“ Руски Крстур, наставник Александра Медеши

3. Александра Дракић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Данијела Вимић

Диплома: Андреа Мушицки, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

Монограм

1.Јелисавета Војиновић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Анастасија Вукановић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Даниела Вимић

3. Тијана Петровић, ОШ„Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

3. Јована Пилић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, наставник Светлана Ђурђевић

Традиционално писмо

1. Адријана Жижак, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Алексеј Сорак, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, Гардиновци, наставник Стево Диклић

3. Маша Иванов, ОШ.„Светозар Милетић“ Тител, наставник Стево Диклић

Диплома:

Теодора Аврамовић, ОШ „Краљ Петар Први“ Ниш, наставник Снежана Савић

Вукашин Драгић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

Ликовна креација

1. Николина Јелача, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

2. Анастазија Бакус, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Иницијал и монограм

1. Маја Јекић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

2. Срђан Марчета, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Теодора Митровић, Гимназија „Стеван Лузић“ Рума, професор Анђелка Стојановић

Традиционално писмо

1. Александра Марковић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Викторија Грбић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Анамарија Божиновски, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професор Гордана Павловић

3.Зорана Петровић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

Калиграфска креација

1. Маша Костадиновић, ЕШ „Нада Димић“ Земун, ментор Снежана Обрадовић

Ликовна креација

1. Марија Лонић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Василије Павлов, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

3. Сања Маршић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

СРЕДЊЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ

Иницијал

1. Нађа Настосијевић, Уметничка школа Ниш

2. Анита Илић, Школа за текстил и дизајн Лесковац, ментор Ана Ванушић

3. Невена Ристић, Уметничка школа Ниш, наставник Данијела Давидовић

Традиционално писмо

1. Марина Николић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

2. Ана Мартиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

3. Андријана Ристић, Уметничка школа Ниш, наставница Данијела Давидовић

3.Јелена Веселиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

Ликовна креација

Марта Крстић, Ликовна група „Ми“ Ниш, ментор Мирјана Раковић

Извор: bibliotekastojantrumic.org.rs

Post a Comment