Menu
Почетна / Вести / Култура / Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017
Драган Колак – Оштро перо и бритак језик, тешка артиљерија Осамдесетогодишњица Рације у Шајкашкој Централна манифестација обележавања 80 година рације у Шајкашкој У Жабљу одржано предавање на тему Осамдесет година од Погрома у Бачкој Промоција књиге Српски добровољци из Баната, Бачке и Барање 1914-1918 Акција добровољног давања крви у Мошорину и Шајкашу Ледене гробнице неми сведоци злочина АКУД Јован Поповић за Стефаново лепше детињство Погром осликан четкицом, бојом и дечјим срцем НБ Стојан Трумић објавила књигу Звуци Шајкашке – Томислав Братић Завод за трансфузију крви задовољан одзивом давалаца у Тителу Акција добровољног давања крви у Тителу и Гардиновцима Дан општине Тител обележен свечаном седницом Данас у Тителу Шајкаши свечано обележили Митровдан Актив жена из Титела донео признања са манифестације Жене Срема, Баната и Бачке у срцу Београда Вежба Систем 2021 Обнова објекта предшколске установе Плави чуперак у Шајкашу Тител, Шајкаш и Гардиновци се представили на Сајму стваралаштва сеоских жена Освештан храм Свете Тројице СО Тител приступа изради Плана развоја општине Тител за период 2022 -2030 Формиран Општински одбор УГ Сви за Шајкашку Тител обележио годишњицу ослобођења Обележено 77 годинa од ослобођења Жабља Црквена општина мошоринска расписала књижевни конкурс поводом 80 година Рације Рапсодија боја у НБ Стојан Трумић Ликовна колонија Живи смо – Погром 1942 Генерал Ђорђе Стратимировић после 113 година сахрањен у Сремским Карловцима Тител домаћин 10. манифестације Тестенијада и ваљушци Дан мађарске кухиње на обали Тисе у Тителу Шекспир из Шајкаша победник манифестације Котлић под Тителским брегом Звуци Шајкашке међу нама Одржан пети Ловац на чеки Чуруг 2021 У Тителу отворена самоуслуга за прање возила Представљене књиге Драгана Вујичића Отворена изложба Шпацирање кроз Потисје Дејан Матић у тами Парадног трга у Тителу Тридесет година после – генерација матураната школске 1989/90. године Изложба слика Смиљане Чурић Мирко П Жигић: Лелек камена – Милени за златне године верности Великогоспојинске свечаности – Дечји карневал двадесети пут Прође првих двадесет година Дечјег карневала у Тителу Добра посећеност Базара здравља Двадесет година сећања Великогоспојинске свечаности у Тителу почеле Базаром здравља Деца из Титела и Лока на одмору и опоравку у одмаралишту Багремари Вeликoгoспojинске свeчaнoсти Tитeл 2021 Краљ Милутин – живот и дело Минијатурне куварице изум Анке Лозанов Акцијa добровољног давања крви у Жабљу Тител још једном оправдао очекивања Преминуо новосадски фоторепортер Јарослав Пап Традиција укорак са новим временом Донаторско вече поводом седам деценија АКУД Јован Поповић Тител АКУД Јован Поповић Тител се захвалио донаторима Гардиновци у песми и игри Акције добровољног давања крви у општини Тител Одржано лигашко такмичење у парастреличарству Outdoor Упозорење пчеларима – ваздушни третмани против комараца Положени венци на споменик Илији Нешину ЈКП Комуналац Тител добио похвале на десетој седници Скупштине општине Тител Нова машина за Јавно комунално предузеће Чистоћа Жабаљ Бисер камп у Чуругу Бранислав Недимовић, министар пољопривреде, шумарства и водопривреде посетио Тител Тителски плато археолошка ризница, књига Предрага Медовића пред читаоцима Радови на асфалтирању улица у Ђурђеву Представa Два мириса руже у Тителу ЛАЛА фестивал, обележен бројним радионицама, и, нажалост, невременом ФК Борац Шајкаш, остварио највећи успех, пласирао се у Српску лигу ЛАЛА фестивал, друго издање, почиње 15. јула у Мошорину Титељанин Душко Иконов излаже фотографије у Новом Саду Вранић Фарм поклонила 18 000 јаја најугроженијима Поклони ђацима генерације и вуковцима за остварен успех АКУД Ђерам Лок – Змају у походе трећи пут Гардиновци богатији за 3000 књига Изведена тактичка вежба Речне флотиле у Тителу Третман комараца са земље и из ваздуха СТШ Милева Марић Тител данас је испратила своје матуранте Тител и Тиса домаћини здружено тактичке вежбе Муњевити удар 2021 Укинута ванредна ситуација у општини Жабаљ Вукану за незаборав Укинута ванредна ситуација у општини Тител Одржана ликовна колонија у организацији Удружења инвалида рада Књига Поп право! изазвала велику пажњу Титељана Споменик природе Бели дуд у Гардиновцима Пољопривредници штите Тителски брег, контејнери пун погодак Представљање књиге ПОП ПРАВО кратак водич кроз филозофију права Упис у издвојено oдељење основне музичке школе у Тителу до 10. јуна ЈКП Комуналац Тител крпи ударне рупе у Тителу Тителски матуранти крај школовања прославили са трубачима Тителски победник окупио више од 400 такмичара из 30 клубова Јуниори репрезентације Србије у Тителу Браћа заувек Рукометни клуб Тител опстао Изабрани председници и заменици Савета месних заједница у општини Тител Смотра ћириличке писмености – Читај лепо пиши 19-ти пут У Вилову одржано Лигашко такмичење парастреличара Србије – Outdoor Душан Ђурић европски шампион из Титела АКУД Јован Поповић Тител почео са радом У Тителу даваоци крви премашили очекивања Тител ће имати издвојено одељење Музичке школе Јосип Славенски

Култура, Манифестације, Тител

Објављени резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

Препоручите пријатељима
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Резултати конкурса Смотра ћириличке писмености 2017

ПИСМЕНИ ЗАДАЦИ

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (3-4.разред)

1. Mурис Даутовић, ОШ „Светозар Марковић“ Бродарево, учитељица Азра Хењаш

2. Милица Јовановић, ОШ „Никола Тесла“ Београд (Раковица), учитељица Данијела Радојковић

3. Николина Петровић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Бранислава Томић

Дипломе: Лука Петаков, ОШ „Светозар Милетић“ Лок, учитељица Мирослава Цветковић и Дуња Дембицки, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска, учитељица Јагода Илић

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Александра Радојчин, ОШ „ Ђура Јакшић“ Перлез, наставница Слађана Бошковић

2. Лазар Кнежевић, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Сремска Каменица, наставница Нера Рикић

3. Ања Павлица, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, наставница Драгана Томић

3. Јована Кузманов, ОШ „Ђура Даничић“ Нови Сад, наставница Кармен Туцић-Арсић

Старији узраст ( 7-8.разред)

1. Тара Зечевић, ОШ „ Вера Благојевић“ Бања Ковиљача, наставник Д. Добрић

2. Валентина Михњак, ОШ „Ј.Јовановић Змај“ Ђурђево, наставница Данијела Самарџија

2. Светозар Бубало, ОШ „Петар Кочић“ Инђија, наставница Наташа Косановић

3. Љyбица Џамбас, ОШ „ Светозар Милетић“ Лок, наставница Јасмина Пешић-Петаков

Најлепши рукопис

1. Василије Бранков, ОШ „Свети Сава“ Стајићево, наставница Татјана Милутинов

2. Душица Валентировић, ОШ „Бранко Радичевић“ Шид, наставница Ивана Марковић

3. Јана Шћепановић, ОШ „Алекса Шантић“ Сечањ, наставница Наташа Барбулов

Школски писмени задаци – бугарски језик

Млађи узраст(3-4.разред)

1. Марија Бошковић, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

2. Вања Владимиров, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

3. Нина Наков, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Биљана Мицев

Средњи узраст (5-6. разред)

1. Наталија Рангелов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

2. Ивана Мадов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

3. Лана Колев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставница Албена Котев

Старији узраст (7-8 разред )

1. Катарина Златанов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

2. Дарија Ђошев, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Љиља Соколов

3. Георгина Гогов, ОШ „Христо Ботев“ Димитровград, наставник Албена Котев

Школски писмени задаци – македонски језик

1. Сташа Спасов, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

2. Лана Кухарик, ОУ „ Гоце Делчев“ Јабука, наставница Лилијана Лазареска

3. Илија Влајкиновски, ОУ „Гоце Делчев“ Јабука,наставница Лилијана Лазареска

Школски писмени задатак – русински језик

Младши возрост (3. и 4. класа)

1. Кристиян Будински, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

2. Ксения Вереш, OШ „ Ј.Ј. Змај“ Дюрдьов, наставнїца Єлена Салаґ

Штреднї возрост (5. и 6. класа)

1. Анастазия Надь, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

2. Милица Малинович, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Ксения Шовш

3. Катарина Недич, ОШ „Петро КузмякРуски Керестур, наставнїца Снежана Шанта

Старши возрост (7. и 8. класа)

1. Александра Русковски, ОШ „ Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

2. Михайло Рацпети, ОШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, наставнїца Каролина Папуґа

3. Мануела Кучмаш, ОШ „Братство-јединство“ Коцур, наставнїца Снежана Шанта

Найлєпши состав написани по руски

Марина Надь, ОШ „Петро Кузмяк, Руски Керестур: „Нє дзеци зме вецей” професорка Ксения Шовш

НAЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за основне школе)

Дуња Вићентијевић, ОШ „Васа Чарапић“ Бели Поток, наставница Снежана Стојановић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Школски писмени задаци – српски језик

Млађи узраст (1 – 2. разред)

1. Габриела Вучинац, Пољопривредна школа Бач, професорка Зорица Суботић

2. Никола Плачкић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

3. Никола Јерковић, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Старији узраст (3 – 4. разред)

1. Невена Радованлија, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

2. Јована Јочић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

3. Ана Дракул, Медицинска школа „7. април“ Нови Сад, професорка Љиљана Вицо

Најлепши рукопис

1. Матија Поповић, Седма београдска гимназија Београд, професорка Светлана Бајић

2. Валентин Врховац, Угоститељско-трговинско-туристичка школа Бања Лука, Р Српска, професорка Оливера Лакић

3. Уна Угарчина, СШ „Вук Караџић“ Сечањ, професорка Данијела Алексић

Школски писмени задатак –русински језик

1. Мартина Афич, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

2. Дорис Бучко, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

3. Ґабриєла Хома, ШШ „Петро Кузмяк“ Руски Керестур, професорка Люпка Малацко

НАЈБОЉИ ШКОЛСКИ ПИСМЕНИ ЗАДАТАК (свеукупни победник за средње школе)

Анамарија Божиновски, Гимназија“Сава Шумановић“ Шид, професорка Гордана Павловић

ЋИРИЛИЧКА КАЛИГРАФИЈА

ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Млађи узраст (1-4. разред)

Иницијал

1. Никола Драшковић, ОШ „Свети Кирило и Меторије“ Нови Сад, учитељица Јелена Шаровић

2. Сара Перовић, ОШ „Коста Трифковић“ Нови Сад, учитељица Даниела Ивков

3. Алекса Матејин, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, учитељица Александра Матејић

Монограм

1. Жаклина Андрић, ОШ „Прота Матеја Ненадовић“ Бранковина, Котешица, учитељица Катарина Јанковић

2. Ана Грујић, ОШ „Алекса Шантић“ Вајска

3. Сара Стаменковић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Јелка Маринковић

Диплома:

Дарија Вучетић, ОШ „Стеван Јаковљевић“ Параћин, учитељица Силвана Димитријевић

Традиционално писмо

1. Огњен Станојевић, ОШ „Стеван Книћанин“ Книћанин, учитељица Смиља Миленовић

2. Вида Ђурановић, ОШ „Исидора Секулић“ Шајкаш, учитељица Стоја Тривуновић

3. Мила Војновић, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

Старији узраст (5-8. разред)

Иницијал

1. Јелена Мудри, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

2. Дарко Провчи, ОШ „Петро Кузмјак“ Руски Крстур, наставник Александра Медеши

3. Александра Дракић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Данијела Вимић

Диплома: Андреа Мушицки, ОШ „Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

Монограм

1.Јелисавета Војиновић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Анастасија Вукановић, ОШ „Свети Кирило и Методије“ Нови Сад, ликовни педагог Даниела Вимић

3. Тијана Петровић, ОШ„Јован Јовановић Змај“ Ђурђево, наставник Татјана Перовић

3. Јована Пилић, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, наставник Светлана Ђурђевић

Традиционално писмо

1. Адријана Жижак, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

2. Алексеј Сорак, ОШ „Светозар Милетић“ Тител, Гардиновци, наставник Стево Диклић

3. Маша Иванов, ОШ.„Светозар Милетић“ Тител, наставник Стево Диклић

Диплома:

Теодора Аврамовић, ОШ „Краљ Петар Први“ Ниш, наставник Снежана Савић

Вукашин Драгић, ОШ „Ђура Јакшић“ Чуруг, ментор Александра Драгић

Ликовна креација

1. Николина Јелача, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

2. Анастазија Бакус, ОШ „Братство-јединство“ Банатска Топола, ментор Гордана Новаковић

СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Иницијал и монограм

1. Маја Јекић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

2. Срђан Марчета, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Теодора Митровић, Гимназија „Стеван Лузић“ Рума, професор Анђелка Стојановић

Традиционално писмо

1. Александра Марковић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Викторија Грбић, Технолошка школа Бања Лука, професор Дијана Сладојевић Тркуља

3. Анамарија Божиновски, Гимназија „Сава Шумановић“ Шид, професор Гордана Павловић

3.Зорана Петровић, СТШ „Милева Марић“ Тител, професор Горан Зечевић

Калиграфска креација

1. Маша Костадиновић, ЕШ „Нада Димић“ Земун, ментор Снежана Обрадовић

Ликовна креација

1. Марија Лонић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

2. Василије Павлов, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

3. Сања Маршић, Гимназија „Јован Јовановић Змај“ Нови Сад, ментор Јасмина Пивнички

СРЕДЊЕ УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ

Иницијал

1. Нађа Настосијевић, Уметничка школа Ниш

2. Анита Илић, Школа за текстил и дизајн Лесковац, ментор Ана Ванушић

3. Невена Ристић, Уметничка школа Ниш, наставник Данијела Давидовић

Традиционално писмо

1. Марина Николић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

2. Ана Мартиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

3. Андријана Ристић, Уметничка школа Ниш, наставница Данијела Давидовић

3.Јелена Веселиновић, Школа примењених уметности Шабац, наставница Наташа Јовановић

Ликовна креација

Марта Крстић, Ликовна група „Ми“ Ниш, ментор Мирјана Раковић

Извор: bibliotekastojantrumic.org.rs

Post a Comment