poljoprivrednici zabalj poljoprivredni sajam berlin

Посета пољопривредном сајму у Берлину

Препоручите пријатељима

poljoprivrednici zabalj poljoprivredni sajam berlin

У организацији Фонда за развој пољопривреде општине Жабаљ и општине Жабаљ, а у реализацији “Гранд турса” из Новог Сада, тридесетак пољопривредника, али и оних који нису пољопривредници, посетили су један од најцењенијих изложби из те области у Берлину. То је био чак 80. Сајам по реду, а традиција је започета још давне 1926. године.

На простору огромне површине, у чак 26 великих хала излагало је око 160 излагача из 68 земаља са свих континената. Сајам у просеку посети око 500.000 људи, а храна и прозводња хране али и пића) заузимају значајније место на овпој манифестацији, мада има и изложене стоке као и пољопривредне механизације. Утисак је да овај Сајам пружа невероватне услове за забаву и задовољство, јер се на све стране чује карактеристична музика и певање читавог Германског подручја. Велики број штандова и кафаница нуде широк спектар хране уз незаобилазне Швапске кобасице, што се залива великим количинама пива, вина и шнапса. Зато расположење и расте, тако да од мирних јутарњих сати, касније све прераста током дана у раздрагану масу, а у вечерњим
сатима, негде око шест, то све поприма карактеристике карневалске феште уз обавезне валцере, распе и гласно куцање огромним пивским криглама. Имало је шта да се види на овом Сајму, а један дан је ипак мало да се све детаљно обиђе. Група је посетила и једно пољопривредно газдинство у Берлину, али тамо знатижељници нису видели оно што су очекивали, пошто тамо и нема нечега што ће импресионирати госте виским техничким достигнућима. Објашњење је веома просто: То је само један пример где деца из урбане средине, као што је Берлин, имају прилику да виде коња, краву, овцу, или било шта друго а да није на слици.
На путовању у Берлин група је најпре посетила предивни Праг, а обилазећи град, упознала се са историјом Чешке уз илустративне приче на Вацлавским Намјестима, Влтави итд. Град Дрезден је оставио снажан утисак на све, јер прича о томе да је град у II Светском рату сравњен са земљом у дводневном, непрекидном бомбардовању од стране Савезника 13. и 14. фебруара 1945. године, оставља у неверици посетиоце овог града са питањем: Да ли је могуће да се на пепелу обнови такав град, и да се обнове, или поново направе такве грађевине које су красиле овај град до ове катаклизме …
У Берлину је ипак некадашња подељеност на Источни и Западни, све импресионирала. Остаци историјског Берлинског зида, који је сада само туристичка атракција, говоре о патњама једног народа раздвојеног обичном циглом и малтером уз додатак минског поља около. Силне су приче настале из тог периода, а сада је све то добар декор за успешне фотографије. Александер Плац, Рајхстаг,,Споменик жртвама Холкауста, зграда “Сонy” где се у сутерену сваке године одигравају велике “филмске борбе”, јер се ту додељује престижно признање “Медвед” за област филма. Бранденбуршка Капија је и даље синоним страшних манифестација силе Трећег Рајха, када су туда марширале велике војне параде одлазећи у крвави пир широм Европе и Света.
Лепо путовање. Било је шта да се види.

Извор: zabalj.rs

Оставите одговор