sport vesti temerin titel zabalj

Спортски викенд за заборав

Препоручите пријатељима

ТЕМЕРИН: У деветом колу Прве лиге Србије за рукометаше пораз у Новој Пазови доживели су играчи Рк Младост ТСК из Бачког Јарка. У протеклих девет кола забележили су само једну победу, уз негативну гол разлику од 76 голова. Прволигаш из Бачког Јарка је постигао 201 а примио чак 277 гола.

Слаб учинак у минулом колу имале су и две екипе ЖРК Темерин. Први тим, који се такмичи у Првој лиги Србије поражен је у Темерину од Младости из Нове Пазове 16:19. Темеринке ће и у наредном колу бити домаћини – екипи Врбаса. Други тим ЖРК Темерин је изгубио од екипе ‘Кленак 09’ резултатом 24:29.

Лошем билансу спортиста из општине Темерин придружила су се и четири фудбалска клуба. Од 12 бодова освојили су само један бод.

Фудбалери Слоге нису искористили предност домаћег терена и пет повољних шанси. После грешке голмана Роцкова повели су гости из Сремске Митровице. Коначан исход 1:1 поставио је млади Елимир Асани. После 13 кола темеринска Слога је на четвртом месту са 23 бода, и гол разликом 16:11. Српсколигаш из Темерина ће у суботу бити гост Долине из Падине.

Фудбалери Хајдука из Бешке савладали су пред домаћим навијачима веома добру екипу Младости из Бачког Јарка 2:0. Нападач плаво белих Милош Мудринић је у првом полувремену погодио пречку. Имали су Јарачани још неколико повољних прилика које нису искористилки, па је домаћин у 81 и 86 минуту успео да савлада голаман Лолића, за коначних 2:0. Фудбалери Младости у суботу поподне дочекују тим новосадског ИНДЕКСА.

Фудбалери ТСК- поражени су у суботу поподне од Фрушкогорског партизана у Буковцу 6:1. Темеринци су коло пре краја јесењег дела првенства на осмом месту Подручне лиге Нови Сад са 22 бода, и гол разликом минут шест.

ОФК Сириг је поражен на домаћем терену од новосадске Славије 4:2. У последњем колу Подручне лие Нови Сад у Темерину се у недељу игра општински дерби: Фудбалери ТСК-а дочекују ОФК Сириг.

Млади џудисти из Бачког Јарка учествовали су на 21. Међународном турниру у Кикинди, у конкуренцији 474 такмичара из 40 клубова из Србије, Румуније, Бугарске , Хрватске, Словеније, Мађарске, Црне Горе, Босне и Херцеговине и Македоније. Кристина Мартон је освојила сребрну медаљу, док су Дејан Михаљица и Николина Дубоја у Бачки Јарак донели бронзана одличја.

Наредног викенда, 15. и 16. новембра у хали у Бачком Јарку организује се Међународни џудо турнир ЈАМАРАШИ 2014. Оечекује се долазак текмичара из Словеније, Хрватске, Мађарске, Румуније, Бугарске, Републике Српске и десетак клубова из Србије.