sport vesti temerin titel zabalj

20. колo ПФЛ Нови Сад ФК Борац (Шајкаш) – ФК Војводина (Товаришево) 2-1 (1-0)

Препоручите пријатељима

ШАЈКАШ: Стадион Борца, гледалаца око 200. Време и терен одлични за игру. Судија: Лазаров (Нови Сад). Стрелци: Радин у 30, Шведић у 74. за Борац и Станков у 93. минути за Војводину. Жути картони: Зечевић, Радин и Гелић (Борац), Вигњевић и Станојев (Војводина).

БОРАЦ: Шовљански 7, Бабић 7 (Д. Рогић 7), Пантелић 7, Зечевић 7, Макивић 7, Рис 8, Тесла 7, Радин 7 (Радојчић 7), Шведић 8, Гелић 8 и Ђаковић 7 (Цвијић 7).

ВОЈВОДИНА: Ђукић 6, Вигњевић 7 (Лакатош -), Рамић 7 (Јанчић 7), Митић 7, Поњевић 6, Ранисављев 6, Гајић 7 (Станков 8), Николић 7, Јовановић 7, Вујановић 7 и Станојев 6.

На изванредном терену у предфивном амбијенту у Шајкашу снаге су одмерили стари спортски пријатељи. Неоптерећене бодовима, обе екипе су приказале допадљив фудбал због кога публика и долази на стадионе. Овога пута спретнији и сретнији били су момци тренера Добрића. Домаћини су повели у 30. минути када је на идеалан центаршут Душана Гелића, Алекса Радин, маниром правог голгетера главом сместио лопту под пречку гола одличног Марка Ђукића. На 2:0 повисио је луцидни Шведић који је искористио непажњу противничке одбране и лоб ударцем погодио мрежу. Када су сви помислили да ће утакмица завршити поменутим резултатом, у 93. минути Станков је из једне безазлене ситуације постигао погодак за коначних 2:1.