sport vesti temerin titel zabalj

После две победе у гостима, најзад тријумф и на Сигету

Препоручите пријатељима

КАЋ: “Тобџије са Сигета” овог пролећа не знају за пораз, до сада освојено једанаест бодова: ОФК “Југовић” (Каћ) – ФК “Јединство” (Стара Пазова) 1 : 0 (0 : 0).

Каћ (субота, 12. април, 16:00 часова); главни терен СЦ “Сигет”; гледалаца: 150; судија: Дражен Јојкић (Нови Сад) 7,5; стрелац: Немања Волаш у 68. минуту; жути картони: Дујковић (“Југовић”), Бојић и Таталовић (“Јединство”).

ОФК “ЈУГОВИЋ”: Младеновић 7,5, Ђурковић 8,5, Николић 7,5, Р. Лакић 7,5 (Волаш 7,5), Миљанић 8,5, А. Слепчевић 8, Чичак 8, Дујковић 8, Мачкић 7,5 (Бабић 7,5), Терзић 7,5, Миловановић 7,5 (Ђекић -).

ФК “ЈЕДИНСТВО”: Мијатовић 8, Босанац 7, Бојић 7, Таталовић 7,5, Шуша 8, Шестовић 7,5, Аврамовић 7,5, Милаковић 7 (Белановић -), Станковић 7, Играч 8,5, Срећковић 7 (Јањуз -).

Играч утакмице: Миљанић (“Југовић”)

Одлична, квалитетна и права такмичарска утакмица у Каћу, са пуно трчања и лепих акција. Први су запретили гости у 14. минуту, када је Аврамовић са десне стране изашао сам пред Младеновића, који му је “ушао” у шут и спасао сигуран погодак и вођство гостију. Ова ситуација је уозбиљила домаћина, који је након тога ређао шансу за шансом. Прво је Мачкић на повратну лопту шутирао право у противничког голмана, да би потом Миловановићев шут Мијатовић сигурно одбранио. Нешто касније бележимо Терзићев продор, оштар старт Шуше и обарање нападача Каћана у казненом простору, али се пиштаљка судије Јојкића није огласила. Наш утисак је да је постојао прекршај за најстрожу казну.

И у другом полувремену настављена је доминација Каћана. У уводним минутима наставка игре Ђурковић се нашао сам пред Мијатовићем, али је голман Пазовчана фантастично одбранио његов шут. Недуго затим Чичак је главом изблиза пребацио гол, а неколико минута касније Терзићев шут из слободног ударца завршио је изнад пречке. И најзад, у 68. минуту, Ђурковић је пробио по десној страни и идеално центритрао на прву стативу, где се нашао Волаш који је главом коначно постигао толико жељени гол, испоставиће се касније вредан три бода. Гости из Старе Пазове су до краја покушавали да учине нешто више, али су “тобџије” рутински привеле утакмицу крају и заслужено победиле.