Подручна фудбалска лига Нови Сад

Препоручите пријатељима

Тител – Петроварадин 2:1 (1:0)

Спортски центар, гледалаца 500, судија Драган Шобота (Младеново) 8, помоћници Војислав Зубац (Бачка Паланка) и Маринко Кнежевић (Бач). Стрелци: Амиџић у 19. (из пенала) и Галетин у 51. минути за “Тител”, а С. Ашћерић у 86. минуту за “Петроварадин”. Жуте картоне добили су: Хуцки, Галетин, М. Пајић и Милишић (Тител), а Ожеговић и Живковић (Петроварадин). Црвене картоне добили су Спасић и С. Ашћерић (Петроварадин).

Тител: Грлић 8, А. Цетењи 7 (И. Цетењи), Г. Костић 7, Марић 7, С. Костић 8, Милишић 8, Галетин 8, (Фабијан), Л. Пајић 7, Хуцки 7, Амиџић 8 и М. Пајић 8 (Ракита).

Петроварадин: Вујчин 6, Спасић 6, Вељковић 6, (С. Ашћерић), Радаковић 5, Мимчиловић 6, Варагец 6, Ожеговић 6, Вукобрат 6, Чегар 6, Далибор Живковић 5 (Драгин) и Дејан Живковић 6.

Играч утакмице: Зоран Амиџић (Тител).

Да су Титељани тврд орах за Петроварадинце видело се на утакмици у којој је многобројна публика уживала. Титељани су од првог минута игре кренули силовито на гол гостију. Ређале су се шансе једна за другом, а плод такве игре крунисан је већ у 19. минуту када одбрамбени играчи гостујућег тима руше М. Пајића у свом казненом простору. Судија Драган Шобота без двоумљења показао је на пенал. Прецизан ударац извео је Зоран Амиџић и на тај начин довео свој клуб у вођство. Затим су гости имали једну прилику да изједначе резултат, али све бољи голман “Титела” Милош Грлић успешно је одбранио.

У другој половину игре домаћини су кренули још жешће и сигурније све док у 51. минуту Галетин није постигао још један гол за “Тител”. Већ након минут од тога Милан Спасић из гостујуће екипе добио је други жути картон, односно аутоматски је добио црвени и морао је да напусти терен. Иако су Титељани имали играча више на терену, почели су повученије и слабије да играју, тако да је “Петроварадин” у 86. минуту постигао гол и смањио предност Титељана. У 90. минуту судија је опет интервенисао када је избацио из игре још једног гостујућег играча који је у шеснаестерцу ударио руком противничког играча. Голова више није било тако да је утакмица завршена резултатом 2:1 за Титељане, што им је омогућило да буду у златној средини на табели.

Текст: Ж. Марковић